Сучасна «легкожанровая» музика ziyoda kliplari в цілому знаходиться в глибокій залежності від комерційної естради (що охопило і телебачення, і радіо, і кінопостановці, і видавництва), що тягне за собою опору лише на «безпрограшні», звичні зразки і тяжіє до банальності. У минулому музичну мову традиційних жанрів майже без винятку спирався на музично-виразну систему, яка давно встигла утвердитися і стати доступною широким слухацьким колам.

Це, наприклад, виступи Тамари Ханум, виконання популярних пісень у жанрі «Ялла» Мамурджана Узакова, сучасні ліричні пісні литок Акбарова у виконанні Батира Закірова; репертуар вокально-інструментального ансамблю «Ялла» 70 — 80-х рр., заснований на інтерпретації ряду народних пісень ziyoda kliplari.

І зараз у репертуарі молодих естрадних співаків ziyoda kliplari певне місце займають популярні народні мелодії, але вже в іншій інтерпретації. У деяких з них відчувається творче начало (репертуар Насибов Абдуллаєвої, Севари Назархан, ансамблів «Нола», «Болалар»; в більшості випадків — це данина моді!) В рамках простих жанрів і форм, які асоціювалися з загальнодоступним виразом художньої сучасності, що відповідають її власним баченню світу. Звідси — втрата контакту з моральними нормами минулого: відхід зі світу думки і високих абстрактних почуттів в сферу інстинктивно-підсвідомого, пов’язаного в більшій мірі з розкутістю, тяжіння до імпровізації, що народжується як би з глибини підсвідомості ziyoda kliplari.