Безумовно, майстерність водіння і справний автомобіль. Але є ще один фактор, про який не слід забувати. Це — освітлення. Найважливіший елемент активної безпеки автомобіля, багато в чому дозволяє запобігти аварійній ситуації. За статистикою, від 60 до 80% ДТП відбувається вночі, або в погану погоду, тому хороший світло — запорука комфортної та безпечної їзди. І до питання — які лампы ксенон для вашого автомобіля купити — треба підходити виважено і обдумано.

Ринок автомобільних лампочок широко представлений безліччю виробників. Серед них можна виділити топ лідерів. Перш за все, це всесвітньо відомі Osram і Philips. Продукція цих брендів вже багато років заслужено користується визнанням як світових автовиробників, так і автолюбителів. Миттєва реакція на віяння прогресу і впровадження передових технологій — секрет багаторічного успіху цих компаній. Ще один виробник з віковим досвідом — General Electric. Автолампами GE, як джерело світла, оснащений кожен п’ятий автомобіль, що випускається в світі. Японська компанія Koito охоплює 20% світового і, практично, 100% японського авторинку. Bosch — традиційний авторитет автопрому, в тому числі, і в автомобільному освітленні. Німецька якість плюс надійність. Особливо хочеться відзначити компанію Hella. В її активі багато унікальних розробок, які увійшли в історію: поділ світла фари на ближнє / дальнє, введення червоних і жовтих стоп-сигналів, перша галогенова лампочка H4, перша LED-фара.

У сучасній машині налічується більше сотні ламп. І всі вони виконують різні функції: від підсвічування салону і панелі приладів до забезпечення видимості дороги. Відповідно, в залежності від поставлених завдань, автолампи розрізняються за типами, розмірами, електричним характеристикам, цоколям. Розрізняють лампи розжарювання, галогенові, ксенонові, світлодіодні. Лампи розжарювання в даний час для головного освітлення не застосовуються, незважаючи на дешевизну і невибагливість. Їх повністю витіснили галогенки. Колба такої лампи, замість вакууму або інертного газу, заповнена бромом або йодом (галогенами). Звідси і назва. Таке рішення дозволяє при рівній потужності розвинути світловий потік в 3 рази більший, а термін служби — подвоїти. З недавнього часу в автомобільні фари стали встановлювати ксенонові лампи. Замість нитки розжарювання у неї газорозрядна дуга. Це дозволило ще більше підвищити світловіддачу і надійність.