Кожен автовласник коли-небудь стикається з продажу свого улюбленого автомобіля, як продати його найбільш вигідно, розповімо про це в нашій статті.

Кожен автолюбитель коли-небудь продає свій б/у автомобіль (я не розглядаю фанатів свого авто, які ніколи і ні за що не розлучаться з своїм єдиним і неповторним» іншому). Здавалося б, що може бути простіше — помив автомобіль, нафотографував і виставив на продаж. Але не так все просто, скільки ж є нюансів, на які варто звернути увагу.

Крок 1. Насамперед подивіться оголошення, розміщені на дошках безкоштовних оголошень типу Авіто і Авто.ру. Знайдіть свій автомобіль і комплектацію, відповідну Вашій. Зверніть увагу на стан автомобіля. Якщо є вільний час — можете подивитися кілька пропонованих авто. Це дозволить Вам точно визначити ціну виходячи з ціни конкурентів. Пам’ятайте, Ви не просто наспіх продаєте автомобіль, а намір виручити за неї найбільшу суму грошей.

Крок 2. Ретельно огляньте свій автомобіль, знайдіть всі видимі недоліки. Визначтеся з сумою грошей і кількістю часу, які Ви готові витратити на передпродажну підготовку. Оцініть необхідність витрат. Визначтеся з першочерговими дефектами автомобіля, які значно знижують вартість при продажу. Обов’язково складіть список на папері — це дозволить Вам не забути про щось важливе в процесі підготовки.

Крок 3. Необхідний для тих, у кого є дефекти по кузову після ДТП. Якщо пошкодження незначні ( пошкодження одиночних кузовних елементів або подряпини на кузові) то необхідно виконати кузовний ремонт автомобіля. Навіщо це потрібно, якщо можна продати авто такий який він є — скинути десяток тисяч на кузовний ремонт і все? Тут діє психологічний принцип ланцюгової реакції. Кожен дефект, знайдений у Вашому автомобілі підстьобує покупця торгуватися все більше і більше. Як найчастіше думає покупець: «Знайдений дефект кузова?? Відмінно! Знижуємо вартість на 30-40 тисяч, подряпини від експлуатації і тріщина на фарі? Терміново знижую вартість ще!!» І це він не оглядав салон і не перевіряв технічний стан автомобіля. Тому завдання продавця представити свій товар у максимально вигідному світлі.

Тому є крок 4 який обов’язковий для автомобілів, які продаються з формулюванням «не битий і не фарбований».

Крок 4. ОБОВ’ЯЗКОВА!! Поліровка кузова і обробка воском. Навіщо? Це необхідно для автомобілів цінового сегмента від 600 тисяч рублів. Ви ж не Жигулі продаєте, а автомобіль певного рівня і хочете отримати за нього відповідну суму грошей. Не поскупіться на подібну процедуру — і можете сміливо говорити про дбайливої експлуатації автомобіля.

Крок 5. Зверніть увагу на стан фар і лампочок у фарах. Здавалося б що це дрібниця, але повірте мені, це дуже помітна дрібниця. Не горять лампочки або розбита фара? Одразу складається не особливо приємне враження про стан автомобіля.

Крок 6. Оцініть стан шин і колісних дисків — автомобіль на «лисій» гумі і штампованими дисками не першої свіжості(подряпані, зі слідами бітуму, відколів і відшарувалася фарби), але при цьому з хорошим лакофарбовим покриттям виглядає як чоловік у смокінгу і порваних кедах.

Крок 7. Критичним поглядом огляньте свій салон. Є на ньому плями від газованої води і їжі, патьоки або потертості? Хімчистка потрібна для створення акуратності в салоні і виведення неприємних запахів. Якщо салон зовсім не першої свіжості — купіть нормальні чохли, підберіть до них оплетку на кермо — інтер’єр автомобіля зміниться буквально на очах. Тільки не намагайтеся натягнути чохли самостійно, якщо звичайно ви не робили цього раніше. Ваш салон повинен виглядати акуратно, без перекосів сидінь і стирчать шнурків і ниток. Обов’язково перегляньте стан кнопок — чи є на них сліди брудних пальців і пил. Обов’язково приведіть в порядок всі кнопки, ручки і ніші. Це так само стосується бардачка, попільнички, підсклянники і кишень на сидіннях. Перевірте їх на наявність сміття та зайвих предметів.

Крок 8. Багажник!! Ось про якому місці забувають всі автовласники, які продають свій автомобіль. При продажу в багажнику має право перебувати тільки запасне колесо в спеціальному відділенні, домкрат, вогнегасник, аптечка і каністра з омывайкой. Обов’язково вимийте килимок в багажнику. Бажано залишити його відкритим на ніч ( якщо є можливість) щоб він ретельно провітриться.

Крок 9. Підкапотний простір автомобіля. Якщо під капотом дуже брудно і порошно, то проведіть невелику прибирання. Краще використовувати тільки поверхневу мийку з допомогою спеціального пінного очищувача і трохи вологої ганчірки. Можете протерти тільки кришку двигуна. Не рекомендую мити двигун з допомогою великого напору води. Попадання води в двигун і генератор негативно позначається на роботі автомобіля. Є ймовірність що він може не завестися. У моїй практиці нерідкі випадки, коли привозять автомобіль на евакуаторі після миття двигуна.

Крок 10. Перевірте стан ходової частини автомобіля. Якщо є стуки при русі — обов’язково усуньте їх. Ремонт може коштувати зовсім недорого, при цьому Ви не віджахнете потенційного клієнта поганим станом ходової частини. Якщо присутні масляні плями — обов’язково зробіть замывку. Постукування, брязкання і незрозумілі звуки в автомобілі не сприяють сприятливому результату угоди.

Витратьте трохи часу на підготовку до продажу та отримайте абсолютно інший автомобіль доглянутий і повністю готовий до експлуатації. Дотримання цих нехитрих правил дозволить значно збільшити привабливість свого авто в очах потенційного покупця.